Svetislav Pesic: “Euroleague Dönse de Bazı Takımlar Hazır Olamayacaklar.”

Barcelona‘nın tecrübeli koçu Svetislav Pesic, coronavirüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından Turkish Airlines Euroleague‘in geri dönmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Sırp koç coronavirüs salgını sonrası yerel liglerin ve Euroleague’in yaptıkları planlar hakkında açıklamalarda bulundu. Nova.rs’ye konuşan Pesic, bazı takımların lige devam edip edemeyeceği hakkındaki fikirlerini dile getirdi:

ACB Ligi kararını verdi. Formatı ve takvimi değiştirip, 12 takımlı iki grup ayarlayıp tek lokasyonda oynayacaklar. Geç de olsa aynısı EuroLeague’de de olacak. Temmuz’un sonunda ligi tamamlayacağız. Plan, 18 takımın hepsini kalan 6 normal sezon maçını oynamak üzere sahneye alıp devamında bir Sekizli Final oynatma yönünde.

Bence bazı takımlar pes edecekler ve hazır olmayacaklar. Bilinen tarihler EuroLeague’in 21 Mayıs, ACB’nin 31 Mayıs’ta kararı açıklayacağı yönünde.

Nova.rs

Hem Euroleague hem de Liga Endesa’da coronavirüs salgını nedeniyle sezon Mart ortasında askıya alınmıştı ki Euroleague’de askı dönemi yakında 2. ayını doldurmuş olacak.

Pesic’in koçluğunu yaptığı Barcelona, Euroleague sahnesinde lider temsilcimiz Anadolu Efes’in ardından Real Madrid ile beraber 2. sıra için mücadele ediyordu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.