Ayon İçin Eski Takımı Real Madrid’in de Devrede Olduğu İddia Edildi

Geçtiğimiz yaz ailevi nedenlerden dolayı Avrupa’da kalmak istemediği ve ABD’ye döneceği söylenen tecrübeli uzun Gustavo Ayon, son anda bir hamle yaparak Zenit ile imzalamıştı.

Ancak önümüzdeki sezon Turkish Airlines Euroleague’de mücadele etmeyecek olan Rus ekibi onu kadroda tutamayacak ve serbest kalmış durumda.

Durumunu yakından takip eden Euroleague takımları onu listesine almış durumdalar ki sizlere geçtiğimiz günlerde ilettiğim üzere iki temsilcimiz Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes de talipleri arasında yer alıyorlar.

DefenseCentral ise ortaya yeni bir iddia attı ve eski takımı Real Madrid‘in de onun için devrede olacağını haber yaptı.

2.07 metre boyunda olan 35 yaşındaki tecrübeli uzun bu sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 12.5 sayı, 5.3 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Aslında bakıldığı zaman bu transfer de Reyes’in emekliliğine bağlı. Çünkü halihazırda Real’in elinde Tavares ve Mickey var. 3. uzun alternatifi için koç Laso yakından tanıdığı, artılarını ve eksilerini çok iyi bildiği tecrübeli uzunu takıma katmak ister elbette. Ama bakalım Ayon ilerleyen yaşına rağmen böyle bir role hazır mı yoksa halen takımının ilk ya da ikinci uzun alternatifi olmayı mı hedefliyor…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.