Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko, Ayon İçin Karşı Karşıya Gelebilir

Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun akibeti halen belirsizliğini korurken bir çok takım şimdiden yeni sezon için transfer çalışmalarına başladılar.

Transfer piyasasındaki önemli isimler arasında yer alması beklenen bir isim de Meksikalı pivot Gustavo Ayon. Tecrübeli uzunun Zenit ile kontratı bu yaz bitiyor ve iki başarılı temsilcimiz Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko‘nun yanısıra Maccabi Tel Aviv de onunla ilgileniyorlar.

Lacivert beyazlılarda Pleiss’ın kontratı sonaeriyor ve bu sezon koç Ataman’ın Alman uzundan beklediğini alamadığı için yola devam etmek istemediği gelen haberler arasında. Ayon’un ilerleyen yaşından da dolayı daha makul bir kontrata tamam diyeceği düşünülüyor.

Sarı lacivertliler açısından ise işler daha karışık. Bütçe iyice düşecek ve kontratları bulunan Vesely, Sloukas, De Colo, Kalinic, Datome dışında takıma yeni yabancı eklemeleri kolay görünmüyor. Geçen yaz da Meksikalı uzunla ilgilenmişlerdi, bakalım gerekli bütçeyi toparlayıp bu kez transferi sonlandırabilecekler mi.

Maccabi ise Black’i takımda tutmak istiyor ve ellerinde Hunter gibi önemli bir uzun daha bulunuyor. Ancak buna rağmen kadrolarına alternatif bir uzun daha katmak istiyorlar. Hatta Zizic ile de ilgilendiklerini biliyoruz. Bu takviye için listelerindeki diğer isim de Ayon olarak görünüyor.

2.07 metre boyunda olan 35 yaşındaki tecrübeli uzun, bu sezon Euroleague sahnesinde 11.4 sayı, 6.1 ribaund, 3.0 asist istatistikleri ile mücadele etmiş ve ilerleyen yaşına rağmen halen Euroleague sahnesinde dominant bir pivot olduğunu herkese hatırlatmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.