Zenit, Thomas’ın Durumunu Yakından Takip Ediyor

Bu sezon Turkish Airlines Euroleague‘de beklentileri karşılayamayan Rus ekibi Zenit de yeni sezon için transfer hedeflerini belirlemeye başladı.

4 numara pozisyonuna takviye yapmak isteyen Rus ekibi, Panathinaikos‘dan ayrılması beklenen DeShaun Thomas ile yakından ilgileniyor.

Birleşik Amerikalı forvetin 2021 yazına kadar devam eden kontratı var aslında ama bu yaz Yunan ekibi ile anlaşarak takımdan ayrılması bekleniyor. 2018 yazında Yunan ekibi ile 1+1 yıllık kontrat imzalamıştı, bu sezon 650 bin euro kazanmıştı ve yeni sezon da 800 bin euro kazanacak. Ama Panathinaikos’dan ayrılmak istediği gelen haberler arasında. Zenit de durumunu yakından takip ediyor ve tecrübeli forvete iyi bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

2.01 metre boyunda olan 28 yaşındaki Thomas, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 13.9 sayı, 4.4 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Solak forvet etkili dış şutları ve atletik özellikleri ile artı hem 3 hem de 4 numarada süre alabilmesiyle takıma çeşitlilik katan bir oyuncuydu Yeşiller’de. Ancak Zenit’de kendisine benzeyen bir isim, Will Thomas, zaten halihazırda var. Dolayısıyla eğer Thomas’ı tutacaklarsaa bu transferin yapılması pek de mantıklı görünmüyor bana…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.