Blatt: “Michael Jordan, LeBron James’den Daha Büyük Bir Oyuncu.”

Netflix’de yayınlanan ve Michael Jordan‘ın kariyerinin önemli günlerini konu alan The Last Dance belgeselinin gündeme oturduğu bu günlerde hem NBA hem de Avrupa’da önemli bir kariyeri olan tecrübeli koç David Blatt, Jordan-Lebron karşılaşmasında tarafını belli etti.

Tüm basketbolseverlerin en çok tartışmayı sevdiği konulardan biri olan Michael Jordan – Lebron James kıyaslaması üzerine koç Blatt’ten önemli açıklamalar geldi. Israel Hayom’a konuşan 60 yaşındaki Blatt, şu ifadeleri kullandı:

Michael Jordan, LeBron James’den daha büyük bir oyuncu. Tek bir takımla en fazla şampiyonluğu kazandı ve her zaman “ben” değil, “bizin” üzerine odaklandı. Elbette yetenek ve etki açısından ikisi de tarihin en iyi beş oyuncusu arasında yer alıyor.

Israel Hayom & Eurohoops

2 sezon boyunca, 2014-2016 yılları arasında, Cleveland Cavaliers‘ı çalıştıran Blatt, LeBron James ile ilişkisini iyi seviyede sürdüremeyince işinden olmuştu. Daha sonrasında kariyerine Avrupa’da devam eden Blatt, ülkemizde Darüşşafaka ve Olympiakos’u çalıştırmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.