De Colo: “Sezonunun Devam Etmesini Çok Uzak Bir İhtimal Olarak Görüyorum.”

Turkish Airlines Euroleague‘de son 10 yılın takımına seçilen Fenerbahçe Beko‘nun Fransız yıldızı Nando De Colo, sezonun akibeti ve takımının durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Corona günlerini ülkemizde, İstanbul’daki evinde karantina altında geçiren De Colo, MARCA radyosuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Şu anda ailemle daha çok zaman geçirme fırsatı buldum. Umarım herkes bu salgını sağlıklı şekilde atlatır. Şu anda Türkiye’de 20 yaşın altındaki ve 65 yaşın üstündeki kişilerin sokağa çıkması yasak ancak diğer insanlar günlük işlerini halletmek için dışarı çıkabiliyorlar.

MARCA & Eurohoops

Son bir buçuk aydır hiçbir şey yapmıyoruz. Ben basketbol sezonunun devam etmesini çok uzak bir ihtimal olarak görüyorum. Şu anda evde kalıp bu süreci sağlıklı şekilde atlatmak istiyorum. Önümüzdeki sezon tekrar oynamaya başlayacağımız zamana kendimi en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyorum.

MARCA & Eurohoops

Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli koçu Zeljko Obradovic hakkında da konuşan De Colo:

Obradovic bugüne kadar birçok başarı kazanmış bir koç ama hala daha fazlasını istiyor. Bu yüzden sürekli çalışıyor ve hiç vazgeçmiyor. Zaman zaman sinirlendiği ve bize bağırdığı oluyor ama bunu takımın iyiliği için yaptığını biliyoruz.

MARCA & Eurohoops

Geçtiğimiz yaz döneminde adı birçok Euroleague takımıyla anılan De Colo, tercihini neden Fenerbahçe Beko’dan yana kullandığı hakkında da açıklamalarda bulundu:

CSKA Moskova’dan ayrıldıktan sonra önümde 2-3 farklı seçenek vardı. Herkes kariyerimi bitirdikten sonra İspanya’da yaşamak istediğimi biliyor. Ancak kariyerim boyunca Itoudis ve Popovich gibi çok önemli isimlerle çalıştım. Bu isimlerden sonra Obradovic gibi efsanevi bir isimle çalışma fırsatını kaçırmak istemedim.

MARCA & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.