Steve Kerr: “Kavgadan Sonra Aramız Düzeldi.”

Golden State Warriors‘ın koçu ve Chicago Bulls‘un efsane şutörü Steve Kerr, majesteleri Michael Jordan ile aralarında geçen kavagnın ilişkilerini düzelttiğine inanıyor.

3 sezondan fazla birlikte forma giyen ikili arasında 1995-96 sezonunun hazırlık dönemindeki antrenmanlardan birinde kavga çıkmıştı.

Kerr, TNT kanatlında konuk olduğu programda bu kavganın olumlu etkileri olduğunu da belirtti:

Yaşadığımız kavga ilişkimize yardımcı oldu diyebilirim, bu büyük olasılıkla insanlara garip gelecektir. Kimseye sorunlarını çözmek için kavga etmeyi tavsiye etmiyorum. Ancak o dönemde Jordan beni test ediyordu ve ben de ona cevap verdim. Bu olaydan sonra Jordan’ın bana daha fazla güvendiğini ve saygı duymaya başladığını düşünüyorum.

TNT & Eurohoops

Kerr, 1993 yılında Bulls’a katılmış ve o dönemde beyzbol kariyerine devam eden Jordan, 94-95 sezonunda takıma geri dönene kadar birlikte oynamamışlardı. Majestelerinin emeklilikten dönmesi ile beraber sezon başında yapılan bir antrenmanda sözlü olarak tartışan ikili arasındaki gerginlik seviyesi hayli yükseldi ve yumruklaşmaların olduğu bir kavgaya kadar ilerledi.

Ama bu olay ikilinin arasını bozmadı aksine profesyonelliği konuşturup kendilerine geldiler ve birlikte oynadıkları 3 sezon boyunca 3 şampiyonluğu da birlikte kutlamayı başardılar. Jordan takımın süper yıldızı olurken, Kerr ise benchten gelerek verdiği katkıyla alkışları toplayan çok değerli bir parçaydı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.