Olympiakos, Galatasaray’da Parlayan Uzunu Gündemine Aldı

Turkish Airlines Euroleague takımları ligin süresiz olarak askıya alınmasıyla birlikte transfer çalışmalarına konsantre oldular.

2020-21 sezonu öncesi büyük olasılıkla Sırp yıldız Milutinov’u kaybedeceği için pota altı rotasyonunu güçlendirmek isteyen Olympiakos, gözünü tanıdık bir isme dikti.

Sportando’nun haberine göre Yunan ekibi bu sezon 7DAYS EuroCup sahnesinde temsilcimiz Galatasaray Doğa Sigorta ile dikkat çeken bir performans sergileyen Alex Poythress ile ilgileniyor. Birleşik Amerikalı uzunun kontratı Haziran itibariyle sona erecek. Elbette Yunan ekibinin bu hamlesi Cremona’da kiralık olarak oynayan ve geri dönecek Ethan Happ’ın durumuna da bağlı.

2.03 metre boyunda olan 26 yaşındaki Poythress ABD dışındaki ilk deneyimini yaşadığı sarı kırmızılılarda BSL sahnesinde 13 maçta 12.3 sayı, 5.9 ribaund, 1.0 asist ve EuroCup sahnesinde ise 7 maçta 13.6 sayı, 7.1 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile mücadele etmiş, bir üst seviye için hazır olduğunu net olarak göstermişti.

Sezon ortasında ailevi nedenlerden dolayı takımdan ayrılan Ben Moore yerine temsilcimize katılan ve birçok iyi performansa imza atan 4 numara, toplamda 52 maçlık bir NBA deneyimine sahip olmasının yanı sıra üç sezon da G-League’de boy gösterdi. Soğuk kanlılığı ve alçak posttaki etkinliği ile dikkat çeken Poythress, güçlü fiziği ile 5 ve çabuk ayakları ile 4 numarada da süre alabilen çok yönlü bir uzun. Euroleague seviyesinde faydalı olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.