Gallinari: “Kariyerime Milano Formasıyla Nokta Koymak İsterim.”

NBA‘de Oklahoma City Thunder forması giyen İtalyan forvet Danilo Gallinari, kariyerinin geri kalanı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ülkesi İtalya’da yayın yapan radyolardan Raido Rai’ye konuşan 31 yaşındaki skorer oyuncu, kariyerini nasıl sonlandırmak istediğini de açıkladı.

Avrupa’ya dönüp kariyerimin son birkaç senesinde EuroLeague gibi üst seviyede mücadele etmek benim için harika olur. Olimpia Milano’da forma giyip başarılı olarak kariyerimi bitirmeyi çok isterim.

Raido Rai

İtalyan skorer, 2008 NBA Draftı’nda 6.sırada New York Knicks tarafından seçilmeden önce Olimpia Milano forması ile mücadele ediyordu. 12 yıllık NBA kariyerindeki en iyi sezonlarından birini geçiren Gallinari, Thunder bu sezon yakaladığı sürpriz başarının da temel mimarlarından biriydi kuşkusuz.

Gallinari 2019-20 sezonu askıya alınana kadar oynadığı 55 maçta 19.2 sayı, 5.5 ribaund, 2.1 asist ortalamalarıyla katkı verirken yay gerisinden de %40.9 isanbet yakalayarak ne kadar önemli bir şutör olduğunu göstermişti herkese.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.