Giedraitis İspanyol Devinin Radarında

Turkish Airlines Euroleague‘de sezonun askıya alınmasıyla beraber tranfer haberleri de gündeme düşmeye başladı.

Forvet hattına bir takviye yapmak isteyen Real Madrid, transfer piyasasının favori isimlerinden Rokas Giedraitis ile ilgileniyor.

Litvanyalı forvetin Alba Berlin ile 2021 yazına kadar geçerli bir kontratı var ama skorer oyuncunun takımı ile anlaşıp bu yaz serbest kalması bekleniyor. İspanyol ekibi de oyuncunun durumunu yakından takip ediyor.

Hatırlayacağınız üzere sizlerle daha önce iki önemli Euroleague takımının daha kendisi ile ilgilendiğini paylaşmıştım.

2.00 metre boyunda olan 27 yaşındaki Giedraitis, ilk kez yer aldığı Euroleague sahnesinde hiç yabancılık çekmedi ve coronavirüs nedeniyle sezon askıya alınana kadar yer aldığı 25 maçta 13.8 sayı, %39.8 3sayı, 4.0 ribaund, 1.4 asist, 1.4 top çalma istatisitkleri ile katkı vermişti. Etkili dış şutları ve atletizmi ile hem 2 hem de 3 numarada hücumda değerli bir skor opsiyonu olduğu gibi savunmada da uzun kolları yardımıyla kaptığı toplarla takımın temposuna, kolay sayı şansına da direkt katkı yapan bir forvet. Rudy, Carroll, Causeur, Taylor gibi kanat oyuncularıyla breaber forma savaşı verecek derin Real rotasyonunda ama ben fazlasıyla şans bulabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.