Mavs’ın Sahibi Cuban’dan İddialı Açıklamalar Geldi

Dallas Mavericks‘in sahibi olan olan Mark Cuban takımın yeni yıldızı Luka Doncic ve kulübün efsanelerinden Dirk Nowitzki hakkında iddialı açıklamalarda bulundu.

Cuban, iki yıldızın kariyerlerinin en iyi döneminde birlikte oynamaları üzerine iddialı bir senaryo koydu ortaya:

Dirk’ün son yılında olduğunun belirtilerini gördük. Ancak o ikisini tavan dönemlerinde düşünebiliyor musunuz? Aman tanrım, Michael Jordan – Scottie Pippen, yeniden!

Eurohoops

Dirk ile Luka 2018-10 sezonunda birlikte forma giymişlerdi ama tabi Dirk’ün son yılı ve Luka’nın da çaylak sezonu olmasından dolayı ortaya koydukları verimlilik en üst düzeyde değildi beklendiği gibi.

Cuban ayrıca Doncic’in kulübün efsane ismi olan Alman yıldızı geride bırakabileceğini düşündüğünü de ekledi:

Dirk’ü geçmek mi? Evet, bence bu olabilir. Oyun çok değişti. Dirk’ün lige girdiği dönemde bu kadar boş şut bulma şansınız olmuyordu. Yani evet, MVP ödülleri ve şampiyonluklar kazanabilir.

Eurohoops

Her ne kadar Cuban senaryoyu, kurguyu Nowitzki ile ortaya koymuş olsa da Doncic & Porzingis ikilisinin de gelecek yıllarda ligin tozunu attırması bekleniyor. Geçirdiği ciddi sakatlığı üstünden yeni yeni atmaya başlayan Porzingis’in de Doncic’in enerjisine ve temposuna ayak uydurmasıyla işin rengi çok değişecektir ilerleyen sezonlarda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.