Shaq: “Ben Takımda Varsam Kazanırız, Yoksam Kaybederiz.”

Los Angeles Lakers‘ın efsane uzunu Shaquielle O’Neal, herkesin merak ettiği Lakers ile Bulls’un en iyi dönemlerinin karşılaşmaları nasıl sonuçlardı sorusuna cevap verdi.

Shaq, ESPN’de katıldığı programda 2000’lerin başında ligi domine eden Lakers ve 90’ların harika takımı Bulls hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı:

Chicago’yu rahat yenerdik. Çünkü ben onların uzunu Luc Longley’i, Bill Wennington ve Bill Cartwright’ı bitirirdim. Onlar benim serbest atışlarımdan faydalanmak için Hack-a-Shaq denen şeyi yaparlardı ama yine 28-29 sayı ortalaması tuttururdum. Ben takımda varsam kazanırız, yoksam kaybederiz.

ESPN & Eurohoops

90lı yıllarda 8 yılda tam 6 şampiyonluk kazanan Michael Jordan ve Scotttie Pippen liderliğindeki Bulls ile 2000’lerin başında 3 şampiyonluk yaşayan Kobe Bryant ve Shaquille O’Neal’in karşılaşması gerçekten müthiş olurdu.

Bahsi geçen iddialı açıklamaları yapan Shaq, 1995’te ligdeki 2.yılında mücadele eden genç bir oyuncuykenm Doğu Konferansı yarı finalinde Orlando Magic formasıyla Bulls’a karşı 24.3 sayı, 13.2 ribaund, 4.0 asist, 2.0 blokluk ortalamalarla oynamış ve takımını seride 4-2’lik skorla galibiyete taşımıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.