FLAŞ: Anadolu Efes Larkin ile Anlaştı

Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun askıya alınmasıyla beraber herkesin gözü transfer hareketlerine çevrilmiş durumda.

Bu yaz serbest kalacak oyuncular arasında kuşkusuz en önemlisi olan, bu sezonun en güçlü MVP adayı ve artık Türk milli takımızın da bir parçası olan Shane Larkin.

Temsilcimiz Anadolu Efes, çok akıllıca ve çabuk davranarak NBA’deki belirsizliği de iyi kullanıp skorer oyuncuyu 2 yıllık (1+1) kontrat konusunda ikna etmiş. Tarafların yakın zamanda kontrata imza atmaları bekleniyor. Kontratın toplam tutarı da 7.7 milyon dolar. Larkin ilk yılında $3.7m, ikinci yılında ise $4.0m kazanacak ve 2021 yazında NBA çıkış hakkı bulunacak.

Bildiğiniz gibi Larkin, Türk pasaportu aldığı için yeni sezonda ING Basketbol Süper Ligi‘nde de yerli statüsünde forma giyecek.

Bu sezon Bayern Munich’e 49 ve Olympiakos’a 40 sayı gönderek Shane, sezon devam etseydi 22. sayı, %50.9 3sayı, 3.1 ribaund, 4.1 asist, 1.3 top çalma, 25.8 verimlilik puanı istatistikleriyle tartışmasız en güçlü MVP adayıydı. Tabi onun bu performansı liderliğinde Anadolu Efes de Real Madrid, CSKA Moskova ve Barcelona gibi güçlü takımların açık ara önünde liderlik koltuğunda oturuyordu.

1.82 boyunda olan 27 yaşındaki Larkin’in kontratında önümüzdeki yaz için yine NBA çıkış maddesi olacak ama her zaman belirttiği gibi onun istediği kontrat garanti kontrat ve gideceği takımdaki rolünün de net olması gerekiyor. Bu nedenle de önceliğini Anadolu Efes’e vermiş durumda. Yeni sezonda onu ülkemizde ve Euroleague sahnesinde izlemeye devam edeceğimiz için bir basketbolsever olarak çok ama çok mutluyum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.