Karşıyaka’da İlk Ayrılan İsim Belli Oldu

Yeni sezonun yapılanmasına başlayan takımlardan biri olan Pınar Karşıyaka‘da mevcut kadrodan ayrılan ilk isim belli oldu.

İzmir temsilcisi yeni sezon için tecrübeli skorer Tony Crocker ile yola devam etmeme kadarı aldı.

Bildiğiniz üzere corona salgını önlemleri kapsamında ING Basketbol Süper Ligi süresiz olarak askıya alınırken FIBA Europe Cup ise Eylül ayına kadar oynanmayacak. Hal böyle olunca Karşıyaka da yeni sezon yapılanmasına şimdiden başladı.

DHA’nın haberine göre İzmir ekibinde yolların ayrıldığı ilk isim Crocker oldu. Aslında tecrübeli oyuncunun sözleşmesinde yeni sezon içerisinde bir opsiyon vardı ancak Karşıyaka bu opsiyonu kullanmadı ve oyuncuyla fesih konusunda anlaşmaya vardı.

Sezona kalçasındaki kırık ile başlayan ve uzun süre takımına yardımcı olamayan Crocker, Aralık ayında geri dönerek BSL’de 10.1 sayı, 3.3 ribaund, 2.4 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Haberin detaylarında Karşıyaka’nın yabancı oyuncularından Tony Taylor ve Amath M’Baye ile yeni sezon içn anlaştığı belirtilirken, Jordan Morgan, Brandon Triche ve D.J. Kennedy ile henüz görüşmelere başlanmadığı da belirtildi.

Koç Sarıca’nın öğrencileri bildiğiniz üzere FIBA Europe Cup’da son 4 takım arasına kalmayı başarmıştı ve 2019-20 sezonunu Eylül ayında oynanması planlanan Final Four ile tamamlayacaklar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.