Westbrook’dan Öğrencilere Anlamlı Yardım

NBA yıldızlarından Houston Rockets forması giyen Russell Westbrook, coronavirüs salgınından etkilenen öğrencilere anlamlı bir yardımda bulundu.

Salgın nedeniyle okullarına gidemeyen ve uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi 650 öğrenciye bilgisayar bağışında bulundu tecrübeli yıldız.

Konu ile ilgili Rockets’ın kulüp internet sitesinden bir açıklama yayınlandı. Houston Belediye Başkanlığı Eğitim Ofisi ile “Russell Westbrook Why Not?” Vakfı, okulların kapanması ile uzaktan eğitim görmesi gereken ama bilgisayarı bulunmayan Houston’lı öğrenciler için işbirliği yaptılar.

Bu kapsamda yıllık geliri 35 bin doların altında olan 1000’in üzerinde sayıdaki ailenin çocuklarına eğitimlerine devam edebilmeleri için bilgisayar verilirken, bu bilgisayarların 650 tanesini direkt Westbrook bağışladı.

Rockets tarafından yağılan açıklanada Houston Beledeiye Başkanı Sylvester Turner’ın da görüşlerine yer verildi:

Russell Westbrook, sahada olduğu gibi saha dışında da gerçek bir şampiyon olduğunu kanıtladı. Bu yardım koronavirüs krizinden etkilenen birçok çocuğun hayatını değiştirecek.

AA

Corona salgını patlak verdiğinden beri NBA oyuncuları örnek işlere imza atıyorlar. Gerek kulüp çalışanlarına yaptıkları yardımla gerekse sağlık kuruluşlarına verdikleri bağışlarla alkışları toplamışlardı. Son olarak Westbrook’un eğitim amaçlı yaptığı bu yardım da gerçekten takdiri hakediyor. Bu zor günlerde birlik olmamız gerektiğini ve herkesin taşın altına eline koyması gerektiğini hatırlatan çok güzel bir hareket yıldız oyuncudan.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.