Wanamaker Euroleague’e Dönebilir

Koç Messina yönetiminde yeniden yapılanmaya giren ve yıllar sonra Turkish Airlines Euroleague sahnesinde tekrar play-off adayı olan Olimpia Milano, yeni sezona da iddialı bir kadroyla girmek istiyor.

Corona salgını nedeniyle liglerin askıya alınmasıyla birlikte bir çok takım gibi Milano da transfer pazarına giriş yaptı.

Bu sezon Sergio Rodriguez’in guard rotasyonunda yanlız kalması, Nedovic’in verimsiz oyunu ve Mack’in takımdan gönderilmesiyle birlikte koç Messina artık İspanyol maestronun yanına bir yıldız daha koyma konusunda kararlı.

Bu anlamda İtalyan temsilcisinin transfer listesininde başında yer alan isimlerden biri eski Fenerbahçeli Brad Wanamaker.

Sezonu Boston Celtics forması ile geçiren 30 yaşında olan 1.90 metre boyundaki tecrübeli guardın kontratı bu sezon sonunda sonaeriyor, serbest kalıyor. NBA’de istediğini bulamadığını söyleyebiliriz ve dolayısıyla onun kariyeri için de Euroleague dönüşü daha mantıklı bir seçenek olabilir.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sezonun başında Milano’nun ana hedeflerinden biriydi ancak NBA tercihini yapmasıyla beraber koç Messina Rodriguez hamlesini yapmıştı.

Ayrıca sizlere daha önce iletmiş olduğum üzere Milano’nun listesinde bir önemli isim daha var. Dolayısıyla İtalyan ekibi için özellikle guard transferi oldukça hareketli geçecek. Kadrolarına bir yıldız daha katmayı ne kadar çok istediklerini biliyoruz bu haberlerle birlikte.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.