Alper Yılmaz: “Bu Sezon Taraftarımız Olmasaydı Pek Çok Maçı Kazanamazdık.”

Anadolu Efes‘in genel menajeri Alper Yılmaz, lacivert beyazlı taraftarlarla videokonferans eşliğinde buluştu.

Anadolu Efes’in Mobil Uygulaması üzerine yayınlanan kampanyaya katılan Anadolu Efes Fan Club üyelerinin konuk edildiği videokonferans toplantı, kulübün partnerlerinden Kahve Dünyası’nın desteğiyle yapıldı.

Lacivert beyazlıların sesi konumundaki kulüp anonsörü Mustafa Özben’in moderaörlüğünde düzenlenen videokonferansta genel menajer Alper Yılmaz şu mesajları paylaştı:

Öncelikle bu buluşmaya verdikleri destek için partnerimiz Kahve Dünyası’na teşekkür ederiz. Bu dönemde taraftarlarımızla buluşmak bizi çok mutlu ediyor. Kampanyamıza gösterdikleri yoğun ilgi için de taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz.

Covid – 19 sebebiyle vefat eden taraftarımız Seyfullah Yılmaz başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Covid – 19 ile mücadele eden herkese acil şifalar diliyoruz.

Anadolu Efes

Coronavirüs salgınının atlatılmasının ardından yaşanacak döneme ilişkin soruları da şöyle cevapladı Yılmaz:

Hem dünyadaki hem de Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Her zaman olduğu gibi Covid – 19 salgını sonrasında da yer aldığımız tüm organizasyonlarda hem bu sezon hem de gelecek sezonlarda hedefimiz en üst seviyede yer almak olacak. Yine yüksek hedefleri olan bir takım olacağız.

Anadolu Efes

Yılmaz, Turkish Airlines Euroleague ile ING Basketbol Süper Ligi’nin ne zaman başlayabileceğine dair sorulara da şu yorumlarda bulundu:

Liglerin başlamasından bir ay önce bu konuda bilgilendirmeleri alacak ve çalışmalarımıza başlayacağız. Olası karantina süreçleri de düşünülerek takımlara iki-üç haftalık hazırlık süreci verilecek. Tabii ki liglerin hangi formatta devam edeceği kesin değil. Bu konuda EuroLeague yönetimi ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile görüşüyoruz.

Bazı oyuncularımız ülkelerine dönerken, bazı oyuncularımız da İstanbul’da kaldılar. Tüm oyuncularımızla sürekli görüşüyor ve sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz. Oyuncularımızın tümü, sezonun kalanı için çok motive olmuş durumdalar.

Anadolu Efes

Genel Menajer Alper Yılmaz, taraftarların önemine vurgu yaparken, son dönemdeki en unutamadığı taraftar performansını ise şu şekilde anlattı:

Bu sezon taraftarımız olmasaydı pek çok maçı kazanamazdık. Taraftarımızın takıma büyük katkı verdiği pek çok maç var. Bu sezonki Zalgiris Kaunas maçı başta olmak üzere pek çok maçı taraftarımızın desteği sayesinde kazandık. Bu sezon takım nasıl bir üst seviyeye çıktıysa taraftarlarımız da maça etki anlamında üst seviyelere ulaştı. Taraftarımızın oyunu bilerek maçı izlemesinden de çok mutluyum. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum.

Anadolu Efes

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.