Euroleague Sezonu Tamamlamak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Turkish Airlines Euroleague yönetimini oluşturan hissedarlar, coronavirüsün etkileri ve 2019-20 sezonunun akibeti hakkında görüşmek üzere videokonferans aracılığıyla bir araya geldi.

Avrupa’daki yerel liglerin bir çoğu sezonu iptal edip mevcut durumuyla tescil ederken bazı ligler ise karar almak için gözlerini Euroleague’e çevirmiş durumdalar.

Euroleague yönetimi, coronavirüs salgınının artarak devam etmesine rağmen henüz sezonu iptal etme gibi bir karar vermemiş ve kararın Mayıs ayında verileceğini açıklamıştı. Son yapılan toplantıda ise bu yönde ışık tutacak bazı kararlar alındı.

Yönetimden gelen açıklamaya göre şu kararlar üstünde anlaşma sağlandı:

  • Hem Euroleague Oyuncular Birliği hem de Euroleague Koçlar Kurulu ile görüşmelere devam ederek anlaşma sağlamak.
  • Hem oyuncular hem de organizasyonda yer alan tüm çalışanlar için sağlık güvenliğinin sağlanması şartıyla Euroleague ve EuroCup organizasyonlarındaki maçları sürdürmek ve 2019-20 sezonunu tamamlamak üzerine alternatif senaryolar üzerinde çalışmaya devam etmek.
  • Salgının getiriği olumsuz ekonomik etkileri sönümlemek ve kulüplerin tekrar kendilerini gelmelerini sağlamak adına orta ve uzun vadeleri planlar üzerinde çalışmak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.