Ergin Ataman “Fenerbahçe’yi Çalıştırır mısınız?” Sorusunu Yanıtladı

Anadolu Efes ile harika bir sezon geçiren ancak coronavirüs önlemleri nedeniyle liglere verilen ara nedeniyle basketboldan hayli uzaklaşan başarılı koç Ergin Ataman, katıldığı Habertürk canlı yayınında ezeli rakipleri Fenerbahçe Beko hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman, “Korona sürecinin ardından Fenerbahçe’den teklif gelse kabul eder miydiniz?” sorusuna detaylı ve aynı zamanda da politik bir cevap verdi:

Şimdi tabii ki şu bir gerçek. Korona günlerinde, şu eve kapandığımız günlerde hayatın çok daha farklı yönlerini görebiliyoruz ve daha fala düşünme şansına sahip oluyoruz. Aslında bazı tatsız olayların ne kadar da gereksiz olduğunu düşünebiliyoruz. O açıdan ben de bugünlerde tabii ki zaman zaman o hırsın vermiş olduğu bazı kararlarda hata yaptığımı da söyleyebilirim.

Habertürk

Fenerbahçe’nin şanssız bir sezon geçirdiğine değinen koç Ataman açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Şu bir gerçek ki, bu korona bitecek ve bittikten sonra sporda yeniden mücadele yeniden rekabet başlayacak. Benim temennim; herkesin çok daha hoşgörülü birbirine çok daha yardımsever olması. Ama tabii ki sporun ruhunda mücadele var. Sporun ruhunda kazanmak var, hırs var. Bunlar yine geçerli olacak. Fenerbahçe ile ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Fenerbahçe’nin şu anda başında Avrupa’nın en kariyerli hocası var. Şanssız bir sezon geçirdiler. Belki onlar için de bu sezondan sonra önümüzdeki sezon yeniden bir yapılanma, yeniden bir diriliş sezonu olabilir. Basketbola Avrupa’da en fazla yatırımı yapan kulüplerden biri Fenerbahçe, bizim de ezeli rakibimiz. Ben de şu anda en organize en büyük basketbol kulüplerinden birinin başındayım. Ve bundan da çok mutluyum. Hedefim Anadolu Efes’le en kısa zamanda bir Euroleague şampiyonluğu kazanmak. İnşallah bu sene. Ondan sonraki dönemlerde de hem şampiyonluklar kazanmaya devam etmek hem de her zaman olduğu gibi Anadolu Efes’ten Türk ve dünya basketboluna oyuncu yetiştirmek. Onun şu anda başka bir kulüple ilgili herhangi bir düşüncem yok. Ama bugünlerden sonra hoşgörü mutlaka daha fazla olacaktır.

Habertürk

EDİTÖR YORUMU:

Koç Ataman her ne kadar politik bir cevap vermiş olsa da tüm basketbol severler Fenerbahçe’nin ona bir teklifte bulunmayacağını ve böyle bir teklif olsa da kendisinin kabul etmeyeceğini biliyor. Zaten ismi Anadolu Efes ile bütünleşmiş ve bu kadar başarılı sezonlar geçirirken de kariyerinde böyle bir değişikliği isteyeceğini düşünmüyorum ki bunu da net olarak belirtmiş. Ancak umarız koçun da dediği gibi iki taraf adına da geçen sezon yaşanan gerginlikler unutulur bu corona günlerinin ardından. Bizler basketbolseverler olarak iki başarılı takımımızın Euroleague sahnesindeki rekabetini zevkle izliyoruz, umarız uzun yıllar boyunca da onları zirvedeki rekabet içinde izleriz. İşte bu rekabeti de keyifli yapan isimlerden biri hiç kuşkusuz koç Ataman. Karakterini seversiniz sevmezsiniz, beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bir basketbol adamı olarak, bir koç olarak Anadolu Efes’e ve ülkemize kattıklarıyla alkışları fazlasıyla hakediyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.