Pınar Karşıyaka, FIBA EuropeCup İçin Verilecek Kararı Bekliyor

Coronavirüs salgını giderek etkisini arttırırken basketbol organizasyonlarının sezonu nasıl tamamlayacağı konusundaki belirsizlik de sürüyor.

ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Europe Cup‘ın coronavirüs önlemleri nedeniyle ligleri ertelemesinin ardından Pınar Karşıyaka da yabancı oyuncuların ülkelerine dönmelerine izin vermişti.

Geçtiğimiz hafta FIBA, verdiği kararla Şampiyonlar Ligi’nin 30 Eylül – 4 Ekim arasında oynanacak Final 9 organizasyonu ile 2019-20 sezonunu tamamlayacağını duyurmuştu. Temsilcimiz Karşıyaka’nın da gözü kulağı FIBA’nın Europe Cup için vereceği kararda.

FIBA kaynaklarından gelen haberler Europe Cup organizasyonunun da benzer şekilde yeni sezonun başına kaydıralacağı yönünde.

FIBA yönetimi 12 Mart’ta yaptığı açıklamayla tüm organizasyonlarla beraber Europe Cup’ın da süresiz olarak askıya alındığını duyurmuştu. Bildiğiniz üzere Karşıyaka, yarı finale adını yazdırmış ve Almanya’nın Bayreuth takımı ile eşleşmişti. Diğer temsilcimiz de yarı finalde Danimarka ekibi Bakken Bears ile karşılaşacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.