Barcelona, Maaş Kesintisi Sayesinde 6 Milyon Euro Tasarruf Yaptı

Turkish Airlines Euroleague‘de coronavirüs için ekonomik önlemleri en erken ve net şekilde alan Barcelona‘nın ne kadar tasarruf yaptığı netleşti.

Salgının Avrupa’da giderek artmasıyla liglerin tamamı ertelenmiş ya da sezon iptal edilmişti. Basketbolun durduğu bu günlerde kulübü ekonomik olarak da korumak isteyen İspanyol ekibi bir çok kulübe örnek olacak şekilde bir karar alarak oyuncu maaşlarında %70’lik bir kesintiye gitmişti.

Basketbol takımındaki oyuncular diğer branşlara göre biraz zor kabul etseler de kararı saygıyla karşılamışlardı ve tüm takım olarak anlaşarak karara uymuşlardı.

İspanyol haber ajansı AS’ın haberine göre Barcelona, oyuncu maaşlarında yaptığı bu kesintiyle beraber yaklaşık aylık 2.1 milyon euro yani toplamda 6.3 milyon euro tasarruf elde etmiş oldu.

Bildiğiniz üzere Barcelona geçtiğimiz yaz yaptığı hamlelerle bir yıldızlar topluluğuna dönüşmüş ve toplamda 41 milyon euro’luk bütçesiyle kulüp tarihinin en büyük basketbol bütçesini oluşturmuştu. Katalan ekibi vergiler dair maaşlara ise 32.9 milyon euro ayırmış durumdaydı.

AS’da yer alan haberin detaylarında sezonunun tamamen iptal olması durumunda Barça’nın TV ve reklam gelirleri gibi kayıplarlal beraber 2.5 milyon zarar edeceği belirtildi. Yani yönetim maaşlarda yaptığı bu kesintiyle zarar etmekten kurtulmuş olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.