WiZink, Liga Endesa ve Euroleague’deki Olası Final 8 Organizasyonuna Talip

Real Madrid‘in evi olan WiZink Center’ın yönetimi hem İspanya Liga Endesa hem de Turkish Airlines Euroleague‘in senaryoları arasında yer alan olası Final 8 organizasyonuna talip.

FIBA Şampiyonlar Ligi sezonu Final 8 organizasyonu ile tamamlayacağını açıklamıştı ve Euroleague’in de bu ihtimali değerlendirdiğini biliyoruz.

Bu noktada Real Madrid‘in ev sahibi konumundaki WiZink Center‘ı yöneten Impulsa şirketinin CEO’su Manuel Saucedo, İspanyol basınına açıklamalarda bulundu.

Marca’nın sitesinde yer alan habere göre Saucedo, hem Liga Endesa hem de Euroleague’in düzenleme ihtimali bulunan Final 8’e ev sahipliği yapmak için teklifte bulundu, açıklamanın detayları şu şekilde:

Ne olacağını bilmiyoruz ancak ACB ve EuroLeague ile iki organizasyonun da maçlarına en kısa zamanda ev sahipliği yapabileceğimizi aktardığımız planı sunmak üzere temasa geçtik. Ayrıca Sekizli Final gibi formatlara karar verilirse onlar için de ev sahibi olabilme imkanımızı tartıştık.

Marca & Eurohoops

ACB yönetimi Liga Endesa’yı süresiz olarak ertelemiş durumda ve her türlü senaryo görüşülüyor. Diğer taraftan Euroleague yönetimi ise normal sezonu oynatmak için senaryoları değerlendiriyor öncelikli olarak. Bu nedenle şuan için Final 8 organizasyonu senaryolarda bir kaç adım geride. Diğer taraftan Euroleague yönetiminin sezonun geri kalanı hakkında Mayıs ayında karar vermesi bekleniyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.