FIBA Şampiyonlar Ligi Sezonu Nasıl Tamamlayacağını Açıkladı

FIBA Şampiyonlar Ligi coronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen büyük basketbol organizasyonları arasında en hızlı aksiyon alarak sezonun geleceğini belirleyen ilk organizasyon oldu.

FIBA yönetimi yaptığı açıklamayla, Şampiyonlar Ligi’nin 2019-20 sezonunu bitirmek için yazı pas geçip Eylül ayında Final 8 düzenleyeceğini duyurdu.

Yönetimin yaptığı resmi duyuruya göre Eylül ayının sonunda 2019-20 sezonunun tamamlanacağı konusunda anlaştılar. Bu kararla oyuncuların, koçların, hakemlerin ve taraftarların sağlığını daha iyi koruyabileceklerini de eklediler.

30 Eylül – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında oynanması planlanan Final 8 turnuvasında eliminasyon üsülü maçlar yapılacak ve 2019-20 sezonu şampiyonu belirlenmiş olacak. Bu organizasyona hangi şehrin ev sahipliği yapacağı ve diğer detayşar henüz belirlenmedi.

Bildiğiniz üzere son 16 turunda Dijon – Nizhny Novgorod ve Tenerife – Oostende eşleşmelerinde durum 1-1 ve son maçların oynanması bekleniyor son 8 takımın belirlenebilmesi adına.

Son 8 takım arasında play-off turunda diğer temsilcimiz Beşiktaş Sompo Sigorta’yı 2-0 ile geçen temsilcimiz Türk Telekom da yer alacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.