Melih Mahmutoğlu: “Takımdaki Herkes Sırayla Hasta Oldu Diyebilirim”

Fenerbahçe Beko‘nun kaptanı Melih Mahmutoğlu, Valencia deplasmanında coronavirüsün takıma gelmiş olabileceğini belirtti.

Kulüpten yapılan açıklamada toplamda 4 kişide, 1 oyuncu, 1 teknik personel ve 2 idari çalışanda coronavirüs testlerinin pozitif sonuçlandığı belirtilmişti. Yönetim yaptığı bu açıklamada hasta mahremiyeti nedeniyle isimleri açıklamamıştı. Kaptan Melih, gündeme ve takımın durumuna dair açıklamalarda bulundu:

Zor bir süreçten geçiyoruz. Valencia maçı, corona virüs testi pozitif çıkan arkadaşların sonucuna etki etti diye düşünüyorum. Benim testim negatif çıktı. Vücudumuzu diri tutmak amaçlı farklı programlar yapıyoruz. İhtiyacım olan spor aletleri için siparişler verdim.

Kalinic‘in de söylediği gibi, son 1 ayda takımdaki herkes sırayla hasta oldu diyebilirim. Sezonun en önemli maçlarında özellikle, Kalinic de söylemiş, hastalıklar geçirdik. Ateşlenme oldu, serum yiyen oldu, evde yatan oldu, idmana gelmeyen oldu. Hastalığı birbirimize geçirmeyelim diye.

Bugün bulgur pilavı ve yeşil mercimek pişireceğim. Sağlıklı yemekler yapmaya çalışıyorum. İstediğiniz kadar evde idman yapın, kilo alma olasılığınız yüksek. Boşnak mutfağından uzak kalmak bu ara iyi. Hep pozitif kalmaya çalışıyoruz. Bizi mutlu edecek şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Ben, yemek yapmayı bilmem ama bu süreçte öğrendim. Ben evdeyim, lütfen sizler de evlerinizde kalın. Avrupa’da gidişat kötü, bizde de bu gidişat kötü olmasın.

beIN Sports

Maalesef Euroleague dahil Avrupa’daki spor organizasyonları NBA gibi gereken önlemi almakta geciktiler. Bunun etkisiyle de sporcularımızda da bu salgının belirtileri görülmeye başladı. Neyse ki şimdilik ciddi boyutlarda bir yayılma yok. Özellikle sarı lacivertlilerin son dönemde karşılaştığı diğer takımlarımızda da testlerin negatif çıkması gönüllere su serpti. Umarım sarı lacivertlilerde testleri pozitif çıkan çalışanlar ve bir sporcu da olabilecek en hafif şekilde hastalığı atlatırlar, hızlıca sağlıklarına kavuşurlar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.