Nedim Yücel: Lig Mevcut Haliyle Tescil Edilmeli

Coronavirus salgını nedeniyle ING Basketbol Süper Ligi’nin süresiz ertelenmesinin ardından takımların yöneticileri de ligin geleceği hakkındaki görüşlerini dile getirmeye başladılar.

Frutti Extra Bursaspor‘un genel menajeri Nedim Yücel, liglere devam edilmemesi ve mevcut durumla beraber tescil edilip sonlandırılmasında yana. Yücel liglere devam etmenin kısa vadede mümkün olmadığını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu:

Ligin kaderi ile ilgili verilecek karara saygılıyız ancak bize göre en doğru olanı ligin bu haliyle tescil edilmesi,liderin şampiyon ilan edilip son iki takımın düşürülmesi. Elbette her kararın hukuki bir dayanağı da olmalı ancak olağanüstü dönemlerde her şeyin hukuki karşılığını da bulamayabilirsiniz.

Basketfaul

Coronavirüs gerçeğini bir kenara bırakırsak bu sezon ligimizde zaten güç dengesi çoktan netleşmiş, kimlerin düşeceği kimin şampiyon olacağı belliydi. Böyle bir ortamda ligin risklerle dolu bir şekilde tekrar başlatılmasının kimseye bir faydası olmaz. Elbette ekonomik anlamda takımlara, TBF’ye ve oyunculara zararı olacaktır ama onların da sürekli dile getirdiği ve her birimizin altını çizdiği gibi insan sağlığından önemli değil. Ligin şu haliyle tescil edilmesi, Anadolu Efes’in şampiyon olması ki sonuna kadar hakediyorlar ve daha ligin bitmesine haftalarda kala önemli oyuncularının tamamı ile yollarını ayırarak düşmeyi kabul eden son sıradaki iki takım Büyükçekmece ile İTÜ’nün uğurlanması kadar haklı bir karar göremiyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.