Nihayet Tokyo Olimpiyatları’nın İleri Tarihe Ertelenmesi Düşünülüyor

2020 Tokyo Olimpiyatları‘nın ertelenmesi gündeme gelmiş durumda.

Coronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyadaki üst düzey spor müsabakaları ertelenirken Olimpiyat komitesi bugüne kadar 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatları’nın akibeti hakkında bir açıklama yapmadı halen. Takvime göre organizasyon 24 Temmuz ile 9 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

BBC News’un haberine göre IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) Tokyo Olimpiyatları’nın erteleme kararını düşünmek üzere kendisine 1 aylık bir zaman tanıdı. İlk etapta 22 Mart Pazar günü yapılan görüşmede sunulan organizasyonun iptali üyeler tarafından reddedildi.

Komitenin 1 aylık karar verme sürecinde organizasyonun birkaç ay ya da bir yıllık bir süre için ertelenebilme opsiyonları düşünülecek.

A Milli Basketbol Takımımızın da yer alacağı Haziran’ın sonunda başlayacak olan Olimpiyat Elemeleri’nin de durumu bu 1 aylık karar verme sürecinde netleşecek.

IOC, geçtiğimiz günlerde yaptığı resmi açıklamada ise Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesinin söz konusu olmayacağını ama tabiki insan sağlığının öncelikli olarak düşünülüp kararların revize olabileceğini dile getirmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.