Güncel Haberler

Milano Zayıf Pistoia’ya Acımadı

İtalya Lega Basket Serie A 8.hafta mücadelesinde Olimpia Milano konuk ettiği zayıf rakibi Pistoia‘yı 83-63’lük skorla beklendiği gibi çok rahat geçti. Bu sonuçla Milano 8 maçın ardından 5.galibiyetini elde ederken, Pistoia ise 1 galibiyette kaldı.

Milano’da Nemanja Nedovic 19 sayı, 2 ribaund ile en skorer isim olurken, Shelvin Mack 12 sayı, 5 ribaund, 6 asist ve Aaron White ile Jeff Brooks 10’ar sayı ile takımlarına katkı sağladılar.

Pistoia cephesinde ise Aristide Landi 12 sayı, 6 ribaund, Carl Wheatle 11 sayı, 2 ribaund ve Jean Salumu 11 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile takımları adına direnmeye çalışsalar da yeterli olamadılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Milano, Kızıl Yıldız’ı Yenerek Çıkışını Sürdürdü

Turkish Airlines Euroleague 23. hafta mücadelesinde Olimpia Milano konuk ettiği Kızıl Yıldız‘ı 74-68’lik skorla geçerek çıkışını sürdürdü. Bu sonuçla Milano derecesini 8-15 yaparak son sıradan kurtuldu ve 17. sırada yer aldı. Sırp ekibi isi 10-13 ile 13. sırada yer aldı. MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. Milano’da Billy Baron 15 sayı, 2 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ile öne çıkarken, Devon Hall 14 sayı, 2 ribaund, 2 asist ve Brandon Davies 10 sayı, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular. Sırbistan ekibinde ise Ben Bentil 17 sayı, 7 ribaund ile maçın en skorer ismi olurken, Luca Vildoza 11 sayı, …