Daçka Yeni Zelandalı Yıldızı İstiyor!

Dünya Kupası’nda Yeni Zelanda forması ile çok iyi bir performans sergileyen Corey Webster ile Darüşşafaka Tekfen ilgileniyor.

Galatasaray’da forma giyen Tai Webster’ın ağabeyi olan Corey, ülkesinin New Zealand Breakers formasında giyiyor. Yıldız oyuncu kulübüne ayrılmak istediğini belirtse de mevcutta bir kontratı bulunması ve Avrupa takımları ile anlaşma için bir çıkış maddesi bulunmaması nedeniyle süreç çıkmaza girmişti. Daçka Yeni Zelanda kulübüne yıldız oyuncunun bonservisi için $125.000 teklif etti ve cevap bekliyor.

30 yaşında olan 1.88 boyundaki şutör Dünya Kupası’nda forma giydiği 5 maçta 22.8 sayı, 5.6 asist, 4.6 ribaund gibi dikkat çekici istatistikler ile mücadele etmişti. Doğuştan skorer diyebileceğimiz bir oyuncu olan Webster, oyunun her anında skoru koklayan çok yaratıcı bir oyuncu aynı zamanda. Topla kendi skorunu üretebildiği gibi takım arkadaşlarını da asistleyebilen, topsuz oyunlarda da bitirici rolünde çok faydalı olabilen bir kombo guard. Daçka bu transferi tamamlarsa sürati, liderliği ve skorer oyunu Daçka’ya seviye atlatacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.