Yunanistan Zor da Olsa Yeni Zelanda Engelini Geçti

Dünya Kupası F grubu mücadelesinde Yunanistan zor da olsa Yeni Zelanda‘yı 103-97 yenerek ikinci tur biletini kaptı. Yeni Zelanda ise klasman grubunda millilerimiz, Japonya ve Karadağ ile ilk 2 mücadelesi verecek Olimpiyat elemeleri biletini kapabilmek adına.

Maça hücumda yüksek verimlilikle başlayan Yunanistan ilk çeyreği 28-19 ile önde kapatarak maçın kolay olabileceği izlemini verdi. Ancak ikinci çeyrekle beraber Yeni Zelanda da onlara aynı şekilde karşılık verdi ve devreye Yunanistan’ın 51-44 üstünlüğü ile girildi. Üçüncü çeyrekte rakibine ufak ufak yaklaşmaya devam eden Yeni Zelanda son çeyreğe girilirken farkı 5 sayıya kadar indirdi. Son çeyrekte müthiş bir çekişme vardı. İki takım da savunmada süngüleri tamamen indirdi ve maç at ata döndü. 32-31’lik çeyrek skorunun ardından Yunanistan zor da olsa 6 sayı farkla kazanarak adını ikinci tura yazdıran taraf oldu.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yunanistan’da Giannis Antetokounmpo 24 sayı, 10 ribaund, 6 asist ile double-double yaparken Ioannis Papaetrou 16 sayı ve Nick Calathes 14 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile ona destek oldular. Yeni Zelanda’da ise Corey Webster 31 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile adeta tek başına savaştı. Tom Abercrombie 18 sayı, 6 ribaund ve kardeşi Tai Webster da 17 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile ona destek olmaya çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.