Yeni Zelanda, Karadağ’ı Yendi ve Umutlarını Korudu (VIDEO)

Dünya Kupası F grubu mücadelesinde Yeni Zelanda karşılaştığı Karadağ‘ı 93-83 yenerek ikinci tur umutlarını son maça bıraktı. Karadağ ise bu sonuçla ikinci tur şansını kaybetti, klasman maçları oynayacaklar.

Maça yüksek tempoda başladı takımlar. İlk çeyrekte müthiş bir hücum performansı izledik ve toplamda 57 sayı çıkan 10 dakika Yeni Zelanda’nın 31-26 üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyrekte tempo biraz düşse de Webster liderliğinde rahat skor bulan Yeni Zelanda farkı daha da açtı ve devreye 53-44 önde girdiler. Karadağ koçu Mitrovi devrenin sonunda 2.teknik faulünü alarak diskalifiye edildi. İkinci yarının başında savunmayı sertleştiren Karadağ rakibini sadece 13 sayıda tuttuğu 3.çeyreğin ardından skoru 65-66’ya getirerek maça ortak oldu. Ancak son çeyrekte Webster’i tekrar devreye sokarak hücumda açılan Yeni Zelanda farkı tekrar çift hanelere çıkarıp kazanmayı bildi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yeni Zelanda’da Corey Webster 25 sayı, 6 ribaund, 7 asist ile yıldızlaşırken Isaac Fotu da 20 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile diğer ön plana çıkan isim oldu. Karadağ’da ise Nikola Ivanovic 18 sayı, 2 ribaund, 7 asist ve Nikola Vucevic 15 sayı, 9 ribaund ile ayakta kalan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.