Güncel Haberler

Zalgiris LeDay ile Lietkabelis’i Yendi

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Zalgiris Kaunas ilk hazırlık maçında karşılaştığı Lietkabelis‘i yeni transflerinden LeDay’in etkili performansıyla 75-72 yenmeyi başardı.

İlk çeyrek Zalgiris’in 17-13’lük üstünlüğü ile geçilirken devreye ise Lietkabelis 31-29 önde girdi. Üçüncü çeyrekte de Lietkabelis üstünlüğü ile 54-53 geçildi. Son çeyrekte ise Zalgiris sazı eline aldı ve maçı çevirerek kazanmayı bildi.

Zalgiris’de Zach LeDay 20 sayı, 7 ribaund, 5 asist ve 2 top çlma ile ön plana çıkarken Arturas Milaknis 11 ve Thomas Walkup 10 sayı ile katkı verdiler. Lietkabelis’de ise Zeljko Sakic 13 sayı ve Martynas Sajus 10 sayı, 7 ribaund ile mücadele ettiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Zalgiris’i Deviren Rytas Şampiyon Oldu!

Litvanya Ligi final serisi 4. maçında Rytas Vilnius konuk ettiği Zalgiris Kaunas‘ı 88-87’lik skorla yenerek …