İspanya İkinci Yarı Kendine Geldi ve Tunus’u Ezdi Geçti (VIDEO)

Hem C grubunun favorisi olan hem de madalya adaylarından biri olan İspanya, ikinci yarısında kendisine geldiği maçta Tunus‘u 101-62’lik skorla geçerek Dünya Kupası‘na moralli bir giriş yaptı.

Takımlar maça hücumda sessiz bir giriş yaparken, savunmaların da sertleşmesiyle ilk çeyrek Tunus’un 17-16 üstünlüğü ile geçildi. İkinci 10 dakika ise ilkinin aksine yüksek tempoda geçti ve İspanya bir adım öne atarak devreye 42-39 önde girdi. Üçüncü çeyrekle beraber gücünün farkına varan İspanya 10 dakikanın ardından 30-8’lik bir seri yakalayarak rakibini sahadan sildi. Son çeyrekte de farkı açan koç Scariolo’nun öğrencileri rahat bir galibiyet alarak başladılar Dünya Kupası’na.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İspanya’da tam 6 isim çift haneli skor katkısı vererek sorumluluğu paylaştı. Ricky Rubio 17 sayı, 9 asist ile ön plana çıkarken, Sergio Llull da 16 sayı, 5 asist ile diğer önemli katkıyı veren isimdi. Tunus’da ise Salah Mejri 15 sayı, 7 ribaund, 3 asist ve Mohammed Hadidane 12 sayı, 6 ribaund ile takımlarını ayakta tutmaya çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.