Brezilya, Yeni Zelanda Galibiyeti ile Başladı (VIDEO)

Dünya Kupası F grubu mücadelesinde Brezilya zaman zaman zorlandığı maçta Yeni Zelanda‘yı tecrübeli oyuncuları lidelriğinde 102-94 geçerek turnuvaya galibiyetle başladı.

Maç karşılıklı basketlerle başladı ve takımlar ilk çeyrekte birbirlerine üstüntlük kuramadılar, ilk 10 dakika sonunda Yeni Zelanda 21-20 öndeydi. İkinci çeyrekte ise tempo yükseldi ve takımlar savunmada birbirilerini durduramamış olsalar da karşılıklı olarak atarak maçta kaldılar ve 30-29’luk çeyrek skorunun ardından devreye 50-50 eşitlikle girildi. İkinci yarıya veteran yıldızları ile çok iyi başlayan ve savunmada sertliği ele alan Brezilya 28-12’lik skorla final çeyreğine 78-62’lik skorla önde girdi. Son çeyrekte Yeni Zelanda hücumda çok iyi oynayıp 32 sayı buldu önemli bir geri dönüş yaptı ama yeterli olmadı ve maçı 8 sayı farkla kaybetmekten kurtulamadı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Brezilya’da Leandrinho Barbaso 22 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile öne çıkarken Rafa Luz 15 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren isimlerden oldu. Yeni Zelanda’da da Corey Webster 19 sayı, 6 ribaund, 6 asist ve Isaac Fotu 17 sayı, 5 ribaund ile takımlarını ayakta tutmaya çalıştılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.