Milano’nun Yeni Koçu Messina’dan Açıklamalar

Olimpia Milano‘nun başkanı ve aynı zamanda koçu olan tecrübeli teknik adam Ettore Messina, İtalyan medyasına açıklamalarda bulundu.

Messina, “Geldiğimden bu yana Sergio Rodriguez’i istiyordum. Shelvin Mack’i de CSKA’da çalıştırdığım dönem de Avrupa’ya getirmek istemiştim. İdeal bir ikili olacaklar, otobüsü onlar kullanacak” dedi.

Messina’nın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

  • Kurduğumuz takım beni tatmin etti. Stavropoulos, Olimpiakos’taki Yunan oyuncular gibi burada da İtalyan oyuncu çekirdeği kurmamız için ısrar etti. Biz de bu yönde transferler yaptık.
  • Hiç bu kadar derin bir takımla çalışmamıştım. Futboldaki gibi bir maçta dokuz oyuncu kullanıp, sonraki maçta başka dokuz oyuncuyu kullanabiliriz.
  • Geçen yıl başantrenörlüğü çok özlediğimi hissettim. Özellikle NBA’de öğrendiklerimi kullanmak istiyordum. Popovich’i kopyalamayacağım ama o benim ilham kaynağım olacak.
  • Takım az idman yapıp, çok maç yapacak. Bu zamanları Popovich çok iyi kullanıyordu. Umarım 5 sezonda ondan bir şeyler öğrenmişimdir. O, az çoktur der. Burada çok iyi bir ekibim olduğu için de şanslıyım.
  • Euroleague play off’una ulaşabilecek ve İtalya’da şampiyon olabilecek bir kadro kurduk. Olimpia’da ne derseniz deyin hedefler her zaman aynıdır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.