ABD Sidney’de 51.000 Kişi Karşısında Zorlansa da Avusturalya’yı Yendi

Dünya Kupası hazırlıklarına devam eden iki takım Amerika Birleşik Devletleri ile Avusturalya, Sidney’de bulunan 55.000 kişilik Marvel Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. ABD zorlansa da ikinci yarıdaki etkili oyunuyla ev sahibini 102-86 yenmeyi başardı.

Özel olarak basketbol salonuna dönüşen staddaki maçı tam 51.218 kişi izledi. Maç dengede başladı ve ABD genelde takımın liderleri Mitchell ile Walker’ın birebirleri üzerinden skor üretti. İkinci çeyrekte Avusturalya pas trafiğini çok iyi kurdu, topu paylaşarak oynadığı akıcı basketbolla herkese keyif verdi. İkinci yarıyla beraber Avusturalya ivmelendi ve öne de geçmeyi başardı. Ama Turner liderliğinde üst üste üçlükler bulan ABD geriden gelip farkı açmaya başladı, son çeyrek ABD’nin 76-61 üstünlüğü ile girildi. Son çeyrekte taraflar savunmayı boşlayınca karşılıklı olarak pota altından rahat basketler buldular ve fark değişmeden maç tamamlandı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ABD’de 6 isim çift haneli skor katkısı verirken kaptan Kemba Walker 23 sayı, 6 ribaund ile ön plana çıkan isim oldu. Myles Turner 15 sayı, 14 ribaund, 2 asist ile double-double yaparken, Donovan Mitchell da 13 sayı, 3 asist, 2 top çalma ile katkı verdi.

Avusturalya’da ise 4 isim çift haneli skor üretti. Kaptan Patty Mills 19 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile takımına liderlik ederken Chris Goulding de 19 sayı, 4 ribaund ile x-faktör oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.