RESMİ: Bahçeşehir Koleji’nden Pota Altına Johnson Takviyesi

Önümüzdeki sezon ülkemizi FIBA EuropeCup‘da da temsil edecek olan ve kaliteli transferler yaparak iddialı bir kadro kuran Bahçeşehir Koleji‘nden önemli bir hamle daha geldi pota altı rotasyonuna.

Daha önce ülkemizde Beşiktaş ve Darüşşafaka formaları da giymiş olan, geçtiğimiz sezonda Lokomotiv Kuban forması giymiş olan tecrübeli uzun JaJuan Johnson‘ı kadrosuna kattı.

2.08 metre boyunda olan 1989 doğumlu Johnson Eurocup’da 19 maçta ortalama 23.5 dakika süre alırken 9.3 sayı, 5.0 ribaund, VTB Lig’de ise 30 maçta ortalama 23.2 dakika süre alırken 11.1 sayı, %30.0 3sayı, 4.7 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Mathiang ve Clark gibi atletik özellikleri yüksek olan 3 ve 5 numaraların yanına dış şut tehditi olan ve yine atletik özellikleri iyi olan, tam saha basketboluna uygun bir hamle geldi Bahçeşehir’den. Koç Dedas’ın şutör uzunları ne kadar sevdiğini biliyoruz ki Golden ve Armand gibi penetreci kısalarla birlikte doğru saha yerleşimi ile Johnson hem üçlükleri ile hem de bir çok uzuna karşı yüzü dönük avantaj sağlayacak pozisyonlar yakalayacaktır. Savunmada da çabuk ayakları ve blok tehdidi ile takıma değer katacak tecrübeli bir isim. Bu hamleyle Bahçeşehir BSL’deki play-off ve FIBA EuropeCup’daki şampiyonluk hedefine bir adım daha yaklaştı bana göre.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.