Kanada Pangos Liderliğinde Avusturalya’yı Deplasmanda Yendi

Dünya Kupası‘na hazırlanan iki takımın karşılaşmasında misafir konumundaki Kanada, Barcelona’nın oyun kurucusu Kevin Pangos liderliğinde ev sahibi Avusturalya‘yı 90-70 gibi net bir skorla yenmeyi başardı.

Kupa’da aynı grupta yre alan iki takımın kapışmasında Kanada beklenenden çok daha iyi bir performans sergiledi ve özellikle Pangos’un etkili oyunuyla galibiyete ulaştılar. Maça hızlı başlayan Kanada hücumda çok verimli oynarken ikinci çeyrekrekle beraber Scrubb kardeşler, ikinci yarıyla beraber ise Andrew Nembhard’ın kenardan getirdiği katkılarla farkı iyice açtılar 20 sayı farkla net bir galibiyete imza attılar.

Kanada’da Pangos 18 sayı, 6 asistle yıldızlaşırken, Nembhard 12 sayı, 10 ribaund, Kaza Kajami Keane 12 sayı, Phil Scrubb 10 sayı ve Türk Telekom’un yeni forveti Kyle Wiltjer 11 sayı, 6 ribaundla oynadılar.

Avusturalya’da ise Patty Mills 20 sayı, 4 asistle takımına liderlik ederken Jock Landale 18 sayı, 8 ribaund, Joe Ingles 11 sayı, 6 ribaund ve Andrew Bogut 10 sayı, 13 ribaundla mücadele ettiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.