RESMİ: Bandırma’nın Rakibi AEK Yeni Guardı Ray’i Duyurdu

FIBA Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Teksüt Bandırma ile aynı grupta yer alan AEK yeni oyun kurucusunu duyurdu.

Theodore’un Beşiktaş ile anlaşmasının ardından yeni oyun kurucu arayışlarını sürdüren Yunan ekibi kadrosuna son olarak Le Mans takımında forma giyen Kendrick Ray‘i kattı.

Geçtiğimiz sezona Maccabi Tel Aviv’de başlayan ancak beklentileri karşılayamadığı için sonrasında Le Mans’a gönderilen 1.88 boyunda olan 26 yaşındaki Ray, Pro A’da 15 maçta ortalama 21 dakika süre alırken 10.5 sayı, %39.3 3sayı, 1.7 ribaund, 1.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Atletik özellikleri ve çabukluğu ile ön plana çıkan Ray, açık alanda etkinliği ve verimliliği artan bir guard. Diğer taraftan patlayıcılığı sayesinde penetrelerini spektaküler smaçlarla süsleyebilen bir guard. Dış şut tehditi de iyi düzeyde. Ancak Nymburk’daki başarılı performansının ardından Euroleague ve Pro A’da beklentilerin altında kalmasının temel sebebi sert savunmalara karşı özellikle yarı sahada fiziksel olarak ayakta kalmakta zorlanması ve organizasyon becerlerinin üst seviyede olmaması. İşin savunma tarafında ise sırıtmayan bir guard. Özetle AEK skor becerileri ön planda olan bir guard transfer etti, Ray bir oyun kurucudan daha çok bir bitirici skorer…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.