Brezilya Hazırlık Maçında Uruguay’ı Dağıttı

Dünya Kupası‘nda kolay lokma olmayacağını düşündüğüm ve tecrübeli kadrosuyla dikkat çeken bir takım olan Brezilya, hazırlık maçında konuk ettiği Uruguay‘ı 100-53’lük skorla tam anlamıyla darmadağın etti.

Aday kadrosunu 13 kişiye indiren ve iki tecrübeli yıldızı Marcelinho Huertas ile Andreson Varejao’yu dinlendiren Brezilya, zayıf ve eksik rakibi karşısında hiç zorlanmadı. Toplamda 5 isim çift hanli skor katkısı verirken Leandro Barbosa 20 sayı, 6 ribaund, 2 asist ve Vitor Benite 19 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile takımlarını galibiyete taşıyan isimler oldular.

Dünya Kupası’nda yer almayacak olan Uruguay Fitipaldo, Batista ve Granger gibi önemli yıldızlarından yoksun olarak çıktığı maçta tam kadro olan rakibine karşı hiç varlık gösteremedi. Santiago Moglia ve kaptan Nicolas Borsellino’nun 11’er sayısı dışında da çift haneli skora ulaşabilen oyuncuları olmadı zaten.

Brezilya F grubunda Yeni Zelanda, Yunanistan ve Karadağ ile mücadele edecek ve ilk 2 sırada yer alamalrı durumunda üst tura çıkacaklar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.