RESMİ: Bandırma’nın Rakibi Anwil’den Tanıdık Skorer Eklemesi

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde Teksüt Bandırma ile aynı grupta yer alacak olan Polonya ekibi Anwil, kadrosunu tanıdık bir skorerle güçlendirdi.

Ülkemizde daha önce Yeşilgiresun ve Anadolu Efes formaları da giymiş olan, geçtiğimiz sezona ise Reggio Emilia‘da başlayan ve sonrasında sezonu Çin’in Beijing takımında tamamlayan Ricky Ledo ile anlaştıklarını duyurdular.

2.01 boyunda olan 1992 doğumlu kanat oyuncusu Serie A’da 8 maçta ortalama 33 dakika süre alırken 23.5 sayı, %31.6 3sayı, 4.9 ribaund, 3.4 asist ve Çin Ligi’nde ise 14 maçta 32.5 sayı, %29.5 3sayı, 9.6 ribaund, 5.3 asist, 2.4 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti. Ledo ülkemizde sergilediği performansla Euroleague potansiyeline sahip olduğunun sinyallerini vermişti. Ama ne Anadolu Efes ne de sonrasında Baskonia ile beklenen çıkışı yakalayamadı. Atletizmi ve çabukluğu sayesinde yaptığı etkili penetrelerle rahat skor üretse de dış şutlarındaki istikrarsızlık ve savunmadaki yumuşaklık onun düşüşe geçmesine neden oldu. Şimdi Anwil forması ile küllerinden yeniden doğmaya çalışacak diyebiliriz. Skorer özellikleri ile takımını sırtlayacağını rahatlıkla söyeleyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.