RESMİ: Kenan Sipahi Real Betis’te!

Alt yapı milli takımlarında etkileyici performanslar sergiledikten sonra Fenerbahçe ve Beşiktaş’da beklentilerin altında kalan Kenan Sipahi kariyerinde radikal bir karar alarak İspanya’da basketbol hayatına devam etmeyi tercih etti.

Milli guard Bahçeşehir Koleji, Türk Telekom ve Beşiktaş’dan gelen cazip teklifleri geri çevirerek daha az paraya daha çok süre alacağı Liga Endesa‘nın yeni ekiplerinden Real Betis ile 2 yıllık kontrata imza attı.

Öncelikle Kenan’ı bu doğru kararı için canı gönülden kutluyorum. Ülkemizde büyük takımlarda ikinci guard olup kısıtlı süreler almaktansa gelişimini sürdürmek adına daha çok sorumluluk alacağı bir takıma gitmesi çok ama çok değerli. Umarım U18 ve U20 seviyesinde başarılar elde eden ama kulüplerinde A takımda süre bulmakta zorlanan tüm oyuncularımıza örnek olur bu hareket.

1995 doğumlu olan 1.97 boyundaki Kosova asıllı guard, BSL’de 27 maçta 21.3 dakika parkede kalırken 6.4 sayı, %33.3 3sayı, 3.4 ribaund, 3.5 asist, 1.1 top çalma, Şampiyonlar Ligi’nde ise 13 maçta yer aldığı 22.5 dakikada 4.5 sayı, %37.5 3sayı, 2.4 ribaund, 2.8 asist, 1.6 top çalma ile katkı vermişti.

Kenan’ı İspanya’da neler beklediğine ve onun takımına neler katabileceğine dair hazırladığım mini analize BURADAN ulaşabiliriniz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.