Kenan Sipahi İspanya Yolunda!

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş Sompo Japan forması ile gelen fırsatları zaman zaman iyi değerlendiren Kenan Sipahi, yerli guard rotasyonu için bir çok takımın gözdesi konumundaydı.

Milli guard Türk Telekom, Bahçeşehir Koleji ve takımı Beşiktaş’ın yaptığı cazip kontratları kabul etmeyip beklenmeyen bir hamleye imza atarak İspanya Liga Endesa‘nın yeni takımlarından Real Betis ile 1+1 yıllık anlaşmaya imza attı. Böylelikle Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Kaya Peker, Serkan Erdoğan ve Ersan İlyasova’dan sonra Liga Endesa’da forma giyecek 6. Türk oyuncu olacak.

1.97 boyunda olan 1995 doğumlu Kosova asıllı guard, BSL’de 27 maçta 21.3 dakika süre alırken 6.4 sayı, %33.3 3sayı, 3.4 ribaund, 3.5 asist, 1.1 top çalma, Şampiyonlar Ligi’nde ise 13 maçta ortalama 22.5 dakikada 4.5 sayı, %37.5 3sayı, 2.4 ribaund, 2.8 asist, 1.6 top çalma ile mücadele etti.

Bir guard için etkileyici bir fiziğe sahip olan ve alt yapı milli takımlarında önemli peformanslara imza atan Kenan, maalesef A takım seviyesinde bir türlü istenen performansı sergileyemedi. Ancak halen 24 yaşında yani henüz geç kalmış değil. Beşiktaş’daki vasat performansında bile bazı maçlarda kaliteli kumaşını gösterdi. Şimdi Real Betis gibi yeniden yapılanmaya giren bir takımda daha az paraya daha çok süre alabileceği, daha da önemlisi sorumluluk alabileceği bir organizasyona gidiyor. İspanya’daki profesyonel anlayış içerisinde kendisini bulup önümüzdeki dönemlerde milli takımımızın da önemli parçalarından biri olması en büyük dileğimiz. Umarım şutunu geliştirip çok yönlü oyununu sürdürür ve biraz daha fazla çembere bakar…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.