Beşiktaş İkinci Yerli Hamlesini Birkan ile Yapıyor

Koç Ivanovic yönetiminde yeniden yapılanmaya giden ve tüm yabancıları ile yolları ayırarak şimdiye kadar 4 yabancı transferi ve bir de yerli hamlesi yapan Beşiktaş Sompo Japan, ikinci yerli hamlesini de yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka‘da forma giyen tecrübeli forvet Birkan Batuk ile OrtaÇizgi’nin haberine göre büyük ölçüde anlaştılar, yakın zamanda resmi açıklama gelebilir. Erkan’ı Daçka’ya kaptıran siyah beyazlılar böylece kadrosuna tecrübeli bir forvet katmış olacak.

1.96 metre boyunda olan 1990 doğumlu Birkan, geçtiğimiz sezona Anadolu Efes’de başlamış ve sezon ortasında Ocak ayında Pınar Karşıyaka ile anlaşmıştı. İzmir temsilcisinde BSL’de yer aldığı 14 maçta ortalama 29.9 dakika süre alırken 10.5 sayı, %39.3 3sayı, 2.5 ribaund, 2.4 asist ile değerli istatistiklere imza atmıştı.

Birkan, Erkan kadar topla oynayabilen ve lider özellikleri üst düzey bir forvet değil. Ancak onun da dış şutları daha etkili ve savunmada kısalara daha iyi baskı yapabilen bir isim. Koç Ivanovic’in sisteminde özellikle savunmaya getireceği enerji ve ceza şutları ile takıma katkı sağlayabilecek doğru bir parça olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.