RESMİ: Tofaş’ın Rakibi Lokomotiv Kuban Kalnietis’i Açıkladı

7DAYS EuroCup‘daki temsilcilerimizden biri olan Tofaş ile aynı grupta yer alan Rus ekibi Lokomotiv Kuban, guard rotasyonunu eski oyuncusu ile güçlendirdi.

Geçtiğimiz sezon ASVEL Villeurbanne forması ile izlediğimiz Litvanyalı oyun kurucu Mantas Kalnietis artık Rus ekibinin başarısı için ter dökecek. Milli oyuncu ile temsilcimiz Galatasaray Doğa Sigorta da yakından ilgileniyordu ancak son anda yarışı kaybetti.

1.96 boyunda olan 1986 doğumlu tecrübeli oyun kurucu Asvel formasıyla geçtiğimiz sezon Pro A’da 42 maçta 23.3 dakika süre alırken 7.7 sayı, %38.2 3sayı, 2.6 ribaund, 5.4 asist ve Eurocup’da ise 18 maçta 24.5 dakika parkede kalırken 10.2 sayı, %36.0 3sayı, 2.9 ribaund, 5.7 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Eski takımına geri dönen Kalnietis, koç Banchi ile girilen yeniden yapılanmada bir diğer tecrübeli guard Cummings ile 1 numaradaki süreleri paylaşacak. Asvel’deki performansı ile halen bir organizatör olarak Eurocup seviyesinde önemli bir parça olduğunu gösteren Litvanyalı guard, Banchi’nin yarı saha basketboluna dayalı sisteminde ikili oyunların verimli oynanması ve uzunların beslenmesinde önemli bir göreve sahip olacak ki 1 numara için güçlü fiziği ile savunmada da takımına liderlik yapabilecek bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.