FLAŞ: CSKA Beklenen Yıldız Guard Hamlesini James ile Yapıyor!

De Colo, Rodriguez ve Higgins’den oluşan 3 silahşörlerini kaybeden son Euroleague şampiyonu CSKA Moskova beklenen yıldız hamlesini yapmaya hazırlanıyor. Rus ekibi beklediğim gibi yıldız guard için devreye girdi.

Geçtiğimiz günlerde Olimpia Milano ile karşılıklı anlaşarak serbest kalan Mike James Rus ekibi 1 yıllık anlaşmaya imza atıyor. Eurohoops’un haberine göre ufak pürüzlerin giderilmesinin ardından resmi açıklama gelecek.

Müthiş bir skorer olduğu tartışmaya açık bir konu değil ancak oynadığı takımlarda da bir türlü sonuca gidip, başarıyı getirememiş olması ve genelde tempo basketbolunda, kendine oynadığında verimli olması onu sistemi olan koçlar için çalışması kolay olmayan bir isim haline getirmiş durumda. Savunmada fazla mesai harcamayı sevmese de fiziksel özellikleri ile aslında oyunun bu alanına da oldukça yatkın bir isim. Koç Itoudis’in geçtiğimiz sezon yıldızlarla dolu, neredeyse herbirine bir top vermemiz gereken bir kadroyla şampiyonluğa ulaştığını düşününce James’in egosunu ve bireyselliğini, zaman zaman da bencilliğini yönetebilecek bir koç olduğunu düşünüyorum. CSKA dengeli bir kadro kurdu yeni sezon için ve tek eksik olan pastanın çileğini, yıldız guard hamlesini de James ile yaparak tekrar şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.