Maccabi Tel Aviv Ennis’i Deniyor!

Yeni sezon öncesi guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen Maccabi Tel Aviv resmi sosyal medya hesabından tanıdık bir ismin şuanda İsrail’de olduğunu ve birkaç gün kendilerinin misafiri olacağını açıkladı.

Geçtiğimiz sezona temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile başlayan ancak ayak bileğinin kırılması sonucu sezonu noktalamak zorunda kalan NBA patentli oyun kurucu Tyler Ennis sağlıklı olduğunu kanıtlamak için şuanda Maccabi Tel Aviv’in konuğu. Eğer sağlık ekibi ve teknik ekip Kanadalı guardın sağlıklı ve hazır olduğuna kanaat getirirse birkaç gün içerisinde transfer gerçekleşecek.

24 yaşında olan 1.91 boyundaki Ennis, sakatlanmadan önce Euroleague’de sadece 3 maçta ortalama 10:11 dakika görev almış ve 6.3 sayı, 1.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Sürati, çabukluğu ve atletizmi ile ön plana çıkan bir guard olarak ayağındaki ciddi sakatlık ve verdiği 1 yıllık ara onu ne kadar etkilemiş göreceğiz. Ancak Maccabi gerçekten sağlıklı olduğunu tastikleyip onu kadroya dahil ederse guard rotasyonuna bir hareket getireceği kesin. Geçtiğimiz sezon Wilbekin’in formsuz olduğu dönemlerde liderini bulmakta zorlanan İsrail ekibine destek olabilecek bir guard Ennis. Sonuçta Phoenix Suns, Milwaukee Bucks, Houston Rockets ve LA Lakers formaları ile 187 NBA maçında görev almış bir oyuncudan bahsediyoruz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.