Bursaspor Guardını Belçika Ligi’nden Getiriyor

Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımlarından Bursapor, transfere hız verdi ve guard rotasyonunu Belçika Ligi’nden bir isimle güçlendirmeye hazırlanıyor.

Timeout’un haberine göre geçtiğimiz sezon Mons Hainaut forması giyen Birleşik Amerikalı guard Chris Jones ile anlaştılar.

1.88 boyunda olan 1993 doğumlu oyun kurucu ligde yer aldığı 36 maçta ortalama 28.4 dakika süre alırken 14.4 sayı, %35.2 3sayı, 3.9 ribaund, 4.4 asist, 1.4 top çalma ve FIBA EuropeCup’da ise yer aldığı 6 maçta ortalama 32.2 dakika sahada kalırken 17.7 sayı, %33.3 3sayı, 3.7 ribaund, 5.3 asist, 2.2 top çalma istatistikleri ile dikkatleri üstüne çekmişti.

Güçlü fiziği, çabukluğu ve dengeli penetreleri ile öne çıkan delici bir guard Jones. Genelde sol tarafına gitmeyi seviyor sağ elini kullanmasına rağmen. Potaya gitmeye karar verdiği zaman durdurulması zor bir silah ancak sayıya fazla odaklandığı pozisyonlarda tercih hataları da yapabiliyor. Dış şut tehditi de var elbette ama ana silahı değil. Bursaspor seviyesinde bir takıma liderlik edip özellikle hücumda yükü sırtlayabilecek bir guard. Savunmada da topa baskı ve birebir konusunda iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz. Tabi kariyerinde düşük liglerde forma giymiş olması onu BSL gibi zorlu bir sahnede soru işareti haline de getiriyor…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.