Galatasaray’da Oyun Kurucu İçin Kalnietis Gündemde

Ülkemizi 7DAYS EuroCup‘da temsil edecek ekiplerden biri olan Galatasaray Doğa Sigorta‘da Arapovic ile Webster’dan sonra Harrison ile Auguste ile de yola devam edilmesi bekleniyor. Sarı kırmızılılar ise 1 numaraya takviye yapmaya hazırlanıyorlar.

Koç Erdoğan ve ekibinin raporu doğrultusunda oyun kurucu için Asvel ile yollarını ayıran tecrübeli Litvanyalı guard Mantas Kalnietis var. Ancak sarı kırmızılıların bu transferde önemli bir rakipleri de var, Rus ekibi Lokomotiv Kuban da Litvanyalı oyun kurucu ile ilgileniyor.

1.96 boyunda olan 1986 doğumlu Litvanyalı guard, Avrupa basketbolunun en tecrübeli oyun kurucularından biri. Lider özellikleri, ikili oyunlardaki organizasyon becerisi ve güçlü fiziği ile özel bir oyuncu. Ancak son yıllarda işin hücum tarafında oynadığı takımlarda beklentilerin altında kalmış bir isim. Tecrübesi ve organizasyon yetenekleri ile skor anlamında yine çok üst düzey katkı veremese de Galatasaray’ın diğer parçalarına liderlik edip, onların özelliklerini daha da iyi kullanmalarını sağlayabilecek bir isim olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.