Valencia NBA Patentli Şutörün Peşinde!

Transfer döneminde kadrosuna yıldız bir guard katmak isteyen ve De Colo ile Rodriguez ile ilgilenen ancak ikisinde de mutlu sona ulaşamayan Valencia, rotasını NBA’e çevirmiş durumda.

Yarasalar’oın hedefindeki isim Kanadalı Nik Stauskas. 2014 NBA draftında Sacramento Kings tarafından 8.sıradan seçilen ancak 5 yıllık NBA kariyerinde beklentileri karşılayamamış ve şuanda serbest olan bir oyuncudan bahsediyoruz.

1.98 boyunda olan 25 yaşındaki Stauskas geçtiğimiz sezona Portland Trail Blazars’da başlamış ve 6.1 sayı, 1.8 ribaund ile katkı vermişti. Sezonun son bölümünü ise Cleveland Cavaliers‘da geçirmiş, 5.5 sayı, 2.0 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Cedi’nin takım arkadaşı olarak sezonun son bölümünde Cleveland’da yakından izlediğimiz keskin nişancı tam da bu benzetmenin hakkını veren bir isim. Makine formatında şut atabilen ve ritmini bulduğu zaman neredeyse sahanın her yerinden dribbling üstü ya da set-up üçlükleri yağmur gibi gönderebilen bir oyuncu. 1.98 boyunda olması ve kusursuza yakın mekaniği nile Euroleague seviyesinde savunmaların korkulu rüyası olacak bir şutör. NBA’de beklentileri karşılayamamış ve halen bir kontrat bulamamış olduğunu düşündüğümüzde bir de buna Kanadalı olmasını eklediğimizde şutör bir Kanat oyuncusuna halen ihtiyacı olan Fenerbahçe için de çok iyi bir ekleme olacaktır, umarım sarı lacivertliler de devreye girerler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.