FLAŞ: Bologna Delaney İçin Devreye Girdi!

Yeni sezonda Eurocup‘da yer alacak ve finale çıkarak bir sonraki sezon Euroleague biletini kapmak isteyen İtalyan ekibi Virtus Bologna Teodosic hamlesinden bir yıldız guardı daha kadrosuna katmak istiyor.

Her ne kadar NBA’den kontrat alacağı söylense de henüz somut bir gelişme yaşanmayan ve bu sırada Maccabi Tel Avivi artı Khimki ile CSKA Moskova’nın da tekliflerini cevapsız bırakan yıldız guard Malcolm Delaney‘e yıllık 1.8 milyon dolar kazanacağı bir teklif yaptılar ve beklemeye geçtiler.

1.91 boyunda olan 1989 doğumlu guardın halihazırda NBA’den garanti ve iyi bir teklif alması kolay görünmüyor. Daha önce Avrupa’ya dönmeye sıcak baktığını söylemişti ama yoğun maç trafiğinden de şıikayetçiydi. Bu nedenle Eurocup’da oynayıp Euroleague oyuncusu gibi kazanacağı Bologna teklifini ciddi şekilde düşüneceğini tahmin ediyorum. Euroleague seviyesinde bile dengeleri değiştirebilecek bir guard olan Delaney’nin Teodosic ile birlikte Virtus Bologna’yı Eurocup’ın en büyük şampiyonluk adayı yapacağını söylemek kesinlikle yanlış olmaz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.